Red Purple Black

Kostelić 11. u spustu

IspisE-mail

Vodeći skijaš u Svjetskome kupu Ivica Kostelić vrlo dobro je odradio spust u Kitzbuhelu i sa zaostatkom od 1,91 sekundi za pobjednikom Didierom Cucheom dijeli 11. mjesto.

Cuche je ovim trijumfom ispisao stranice skijaške povijesti, četvrtom pobjedom u spustu na legendarnom Streifu izjednačio se s Austrijancem Franzom Klammerom, a ujedno je s 36 godina i pet mjeseci postao najstariji pobjednik jedne utrke Svjetskog kupa.

Drugo mjesto je s 98 stotinki sekunde zaostatka zauzeo Amerikanac Bode Miller, a treći je Francuz Adrian Theaux (+1,18).

To je odličan rezultat za najboljeg hrvatskog skijaša, tim više jer je glavni suparnik u borbi za vodeću poziciju u ukupnom poretku Svjetskoga kupa, Norvežanin Aksel Lund Svindal, sa zaostatkom od 2,56 sekundi šest stepenica niže, na 17. je mjestu. Tako je Ivica povećao svoju prednost u ukupnom poretku - sada ima 850 bodova, Svindal 585, a današnji pobjednik Cuche je trenutačno treći s 573 boda.

Ovaj vikend iznimno je važan za Ivicu Kostelića jer se sutra vozi slalom, koji će se u kombinaciji s današnjim spustom bodovati i zasebno i za kombinaciju. Tako bi naš skijaš dobrim rezultatom u slalomu mogao pobjeći konkurenciji na više od 300 bodova, jer ni Cuche ni Svindal nisu dobri slalomaši. Kao najveći suparnik za kombinacijske bodove nameće se Silvan Zurbriggen, koji je danas zauzeo 13. mjesto s 26 stotinki sdlabijim vremenom od Kostelićevog.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić Dim je sa startnim brojem 26 izašao na stazu, pao je i zabio se u zaštitnu ogradu, ali odmah je ustao i odskijao dalje, ostavši ipak bez plasmana. Tin Široki startao je posljednji, s 56. startne pozicije, a na kraju je s gotovo 10 sekundi zaostatka za pobjednikom zauzeo posljednje, 49. mjesto.

D.P.

U talijanskoj Cortini d'Ampezzo, ove se subote vozila utrka ženskog spusta u kojoj je slavila Njemica Maria Riesch, kojoj je to  4. pobjeda ove sezone, od čega je čak tri osvojila u najbržoj disciplini.

Riesch je pobjedničku utrku odvezla u vremenu 1:39.30, dok je drugoplasirana Amerikanka Julia Mancuso bila za 91 stotinku sporija. Na cilj je u trećem vremenu stigla još jedna Amerikanka, Lindsey Vonn, koja je u drugom dijelu stazu mapravila jednu poveću grešku.

Ovom pobjedom Riesch je ponovno napravila malo veću bodovnu razliku između sebe i Vonn, pa tako Maria Riesch ima u ukupnom poretku 1152 boda, a Lindsey Vonn 987. Trećeplasirana Elisabeth Goergl do sada je osvojila 592 boda.