Red Purple Black

Kostelić i ove sezone najbolji u kombinaciji

IspisE-mail

KOSTELIĆ POBJEDNIK SOCHIA
Najbolji hrvatski i svjetski skijaš Ivica Kostelić u ruskom je Sochiu, na stazi Rosa Khutor dugoj 3.219 metara, zabilježio veliku pobjedu u superkombinaciji te tako osvojio ovogodišnji Mali kristalni globus u ovoj zahtjevnoj disciplini.

Njegova pobjeda još je veća jer je u direktnoj borbi pobjedio svog najvećeg ovogodišnjeg konkurenta Švicarca Beata Feuza.
Nakon vožnje spusta, Kostelić je za najbržim Feuzom kasnio 1.52 sekunde zauzevši 15. mjesto. U utrci slaloma Kostelić je taj zaostatak bez problema nadoknadio ali i ostvario ukupnu prednost od 1.16 sekundi

Još jedan hrvatski predstavnik, Natko Zrnčić Dim, koji je nakon spusta zauzimao 22. mjesto, u ovoj je utrci ostvario odličan rezultat, osvojivši 12. mjesto.

Osim dobrih vijesti kako Ivica Kostelić u u ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon ove utrke ima 70 bodova više od Beata Feuza, novinari iz Sochia javljaju i poneku lošu, Kostelić se potužio na bolove u desnom koljenu. Hoće li mu to biti od značaja u nastavku natjecanja, znat će se nakon skorog liječničkog pregleda.