Red Purple Black

Otkazan ženski super-G

IspisE-mail

USPJEŠNI WORLEY, LIGETY I HIRSCHER
Vrijeme ponovo nije bilo naklonjeno utrkama Svjetskog kupa, jer nakon otkazivanja dvije muške utrke, došao je red i na ženski super-G. Iako je natjecanje u St. Moritzu počelo, priliku da izađu na stazu imalo je samo šest skijašica, nakon čega je zbog jakog vjetra i snijega odlučeno da se utrka definitivno otkaže, a Međunarodna skijaška federacija je odlučila da će otkazani ženski superveleslalom biti održan u petak u Val d'Iseru.

Ni nedjeljni veleslalom nije protekao bez vremenskih poteškoća, no ipak nakon promjene termina i povremenih prekida utrke najhladniju glavu imala je Francuskinja Tessa Worley osvajajući i drugi veleslalom Svjetskog kupa nakon Aspena. Vremenom 2:10:70 uspjela je za samo 0.01 sekunde pobjeći Finkinji Tanji Poutiainen na drugom mjestu. Slovenka Tina Maze iza pobjednice stigla je 31 stotinku i tako ugrabila najnižu stepenicu pobjedničkog postolja. Vodeće nakon prve vožnje Viktoria Rebensburg i Kathrin Hoelzl nisu uspjele iskoristiti činjenicu da je njihov trener postavio stazu pa je Viktoria nakon pobjede u Soeldenu, ovdje završila na desetom mjestu, a Kathrin je promašila vrata i tako, nakon dva postolja, ostala bez plasmana.fiss

U Val d'Iseru tehničke discipline

I drugi veleslalom sezone pripao je Amerikancu Tedu Ligetyju, koji je zuzetno tešku stazu u Val d'Isereu superiorno odvezao i sa vremenom 2:26:26 osvojio novih sto bodova te „betonirao“ prvo mjesto u poretku veleslaloma Svjetskoga kupa za skijaše. Već nakon prve vožnje mogla su se podijeliti odličja jer je Aksel Lund Svindal potvrdio rezultat i u drugoj, te se sa 1.05 sekundi zaostatka popeo na drugu stepenicu i zasjeo na čelo ukupnog poretka Svjetskog kupa. Treće mjesto iz prve vožnje i u drugoj je potvrdio Talijan Massimiliano Blardone sa 1.21 sekundom sporijim vremenom od Ligetyja. Ivica Kostelić nije uspio ponoviti solidnu prvu vožnju te je nakon 28. vremena u drugoj utrci završio na ukupno 19. mjestu sa 3.54 sekunde zaostatka. Natko nije uspio završiti prvu vožnju.

Nedjelja nam je ponudila nevjerovatnu slalomsku utrku na izuzetno teškoj stazi koja je bila kobna za mnoge favorite. Prva vožnja uzela je skalpove svjetskog prvaka Manfreda Prangera, olimpijskog prvaka Giovannia Razzolia, te zadnja dva pobjednika ove discipline Svjetskog kupa, lokalnog ljubimca Jean-Baptiste Grangea i Reinfrieda Herbsta. Ipak nisu svi bili loše sreće, a za iznenađenje i radost domaćih navijača pobrinuo se Steve Missillier koji je 25. mjesto prve vožnje zamijenio za postolje i tako Francuzima donio treće mjesto. Drugo mjesto je priskrbio Benjamin Raich, a svoju prvu pobjedu u slalomu i austrijsko slavlje potvrdio Marcel Hirscher vremenom 1:44:70. Ivica kao da se specijalizirao za drugi dio topa 20 najboljih skijaša, uz 3.02 sekunde zaostatka morao se zadovoljiti s tek 18 mjestom, pa iako je osvojio bodove ni sam nije bio zadovoljan svojim nastupom. Ostali hrvatski reprezentativci još jednom nisu pokazali svoje kvalitete pa je Natko završio utrku na 47. mjestu, a Dalibor Šamšal se pridružio „skalpiranima“ u prvoj vožnji.