Red Purple Black

Posljednje utrke u 2010 godini

IspisE-mail

trka1WORLY DOBILA VELESLALOM, SUTRA SLALOM I MUŠKI SPUST
Zanimljivu utrku na 325m visinske razlike staze „Panorama“ u Semmeringu pružile su u utorak svjetske veleslalomašice, a posebno francuska skijašica Tessa Worley koja je pobijedila  i na trećem veleslalomu zaredom u Svjetskom kupu.

Iako je na posljednja dva veleslaloma u Aspenu i St. Moritzu, slavila sa samo stotinkom prednosti ispred protivnica na stazi, u Semmeringu je bila i više nego uvjerljiva te je rezultatom 2:09.66 ostavila iza sebe Mariju Riesch za 62 stotinke, a Kathrin Hölzl za 78 stotinki.

U srijedu, 29. prosinca također u Semmeringu, žene će voziti posljednji ovogodišnji slalom. Do četvrtog ovosezonskog slaloma, sa 200 bodova vodeće su Marlies Schild (AUT) sa dvije pobjede i jednom utrkom bez plasmana i Tanja Poutiainen (FIN) sa jednim drugim i dva treća mjesta. One će braniti čelo poretka slaloma ispred trećeplasirane Marije Pietilae-Holmner (SWE) koja ima jednu pobjedu iz Aspena.

Isti dan u talijanskom Bormiju muškarci voze treći i posljednji ovogodišnji spust. Trenutno vodeći u poretku spusta je Silvan Zurbriggen (SUI) sa 150 bodova, a prati ga Michael Walchhofer (AUT) sa 5 bodova manje. Slijedi ih Klaus Kroell (AUT) sa 90 bodova. Najbrža disciplina alpskog programa tradicionalno ima i dva treninga. U prvom treningu Natko Zrnčić Dim sa startnim brojem 1 odradio je odličnu vožnju i završio na 13 mjestu, dok je na drugom treningu bio 20. Za očekivati je da će i spust u srijedu odvesti rutinski i osvojiti nove spustaške bodove.

Ivica Kostelić neće nastupiti u Bormiu, ali prije sljemenske utrke nastupit će 2. siječnja u Olimpijskom parku u Munchenu gdje se za bodove u Svjetskom kupu vozi utrka paralelnog slaloma.